July 27, 2024

Miomir Kecmanović defeats Jan-Lennard Struff at the Australian Open

1 min read

Miomir Kecmanović, poznati teniser sa rangom 25. na svetskoj listi, iznenadio je sve i uspešno se plasirao u treću rundu turnira. U ovoj rundi će se suočiti sa 14. na ATP listi, Tomijem Polom, koji je u četiri seta pobedio Džeka Drejpera.

U prvom setu meča, Kecmanović je pokazao odličnu igru i uspeo je da ga osvoji rezultatom 6:4. Međutim, u drugom setu bio je dominiran od strane protivnika i izgubio ga je sa 1:6. Ovo ga nije obeshrabrilo, jer je uspeo da reši treći set u svom korist, pobedivši u taj-brejku rezultatom 7:5. Ipak, Nemac je brzo odgovorio i pobedio u četvrtom setu sa 6:1.

Meci je ušao u odlučujući set, gde je dostignut taj-brejk. Kecmanović je uspeo da spasi dve meč lopte, napravi preokret i na kraju trijumfuje sa rezultatom 11:9, obezbeđujući svoje mesto u narednoj rundi turnira.