July 27, 2024

Alkaraz se plasirao u treće kolo

1 min read

Španski teniser Karlos Alkaraz je uspešno prošao u treće kolo Australijan opena. Nakon naporne borbe koja je trajala tri i po sata, Alkaraz je sa rezultatom 3:1 (6:4, 6:7, 6:3, 7:6) savladao Italijana Lorenca Sonega. Iako je Alkaraz imao izazovnog protivnika, uspeo je da se izbori sa njim i pobedi u četiri seta.

Italijan je pružio snažan otpor, čak uspeo da osvoji jedan set i izazove taj-brejk u četvrtom setu. Međutim, nije imao dovoljno snage i veštine da izjednači rezultat na 2:2. Alkaraz je pokazao izuzetnu borbenost i uspeo da slomi Sonegov otpor.

U narednom kolu, Alkaraz će se suočiti sa lakšim protivnikom prema prognozama. Naime, Španac će se susresti sa pobednikom između Nagala iz Indije i Šanga iz Kine. Očekuje se da Alkaraz ima veće šanse za pobedu u ovom meču.