May 18, 2024

Napoli secures spot in Super Cup final

1 min read

Fudbaleri Napolija plasirali su se u finale Super kupa Italije u Rijadu, pobedivši Fjorentinu rezultatom 3:0. U 7. minutu, golom Đovanija Simeonea, Napoli je poveo, dok je gol Lukasa Beltrana iz Fjorentine u 28. minutu poništen zbog ofsajda. Uz to, Žonatan Ikone iz Fjorentine propustio je šansu da postigne gol iz jedanaesterca u 44. minutu. Konačnu pobedu Napoliju doneo je Alesio Cerbin, koji je postigao dva gola u 84. i 86. minutu meča.

U drugom polufinalu, koje će se odigrati u petak, sastaće se Inter i Lacio. Finale Super kupa Italije, koje je na programu u ponedeljak u Rijadu, će okupiti četiri tima. Promena u formatu takmičenja omogućila je drugoplasiranim ekipama iz Serije A i Kupa da se takmiče za trofej, umesto šampiona u oba takmičenja.