July 27, 2024

Kecmanović advances to the 2nd round of the Australian Open

1 min read

Kolo Australijan opena je završeno, a srpski teniser uspešno je pobedio Josuku Vatanukija sa rezultatom 3:1 (4:6, 7:5, 6:3, 6:4) u prvom kolu. Duel je trajao 2 sata i 40 minuta.

Japanski teniser, koji se inače nalazi na 101. mestu na ATP listi, odlično je započeo meč i uspeo je da stekne prednost brejkom u ranim fazama, koju je uspešno zadržao do kraja seta. Ovo je bio signal za Kecmanovića da mora zaista jače da zaigra u nastavku, ako želi da izbegne poraz već u prvom kolu. I upravo to se desilo.

Miša Kecmanović je zaigrao sjajan tenis i uspeo je da osvoji naredna tri seta. U svakom setu je napravio po jedan brejk viška, što mu je donelo pobedu. Ako nastavi da igra u ovom stilu, ne bi bilo iznenađenje da iznenadi još nekog protivnika i napravi još neki korak napred u ovom prvom Gren Slemu sezone.

U narednoj rundi, Kecmanović će se suočiti sa pobednikom meča između Štrufa i Hidžikate.