July 27, 2024

Lajović osigurava mjesto u drugom kolu turnira u Adelejdu

1 min read

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno se plasirao u drugo kolo turnira u Adelejdu. Danas je pobedio australijskog igrača Tanasija Kokinakisa rezultatom 3:6, 6:1, 6:4. Ovaj meč, koji je trajao dva sata i 13 minuta, bio je vrlo izjednačen, s obzirom da su Lajović i Kokinakis 52. i 68. teniser sveta.

U prvom setu, Kokinakis je bio bolji igrač i osvojio ga je uz jedan brejk koji je ostvario u četvrtom gemu. Međutim, Lajović je brzo odgovorio u drugom setu, uspevši da oduzme servis rivalu i da mu prepusti samo jedan gem.

Treći set je bio najneizvesniji, a prvi brejk napravio je Lajović kojim je poveo sa 3:1. Ipak, Kokinakis je uspeo da se vrati i izjednači na 3:3. U sedmom gemu, Kokinakis je spasao tri brejk lopte, ali nije uspeo da ponovi isto u devetom gemu, kada je Lajović ostvario odlučujući brejk na meču.

U drugom kolu, Lajović će se sastati sa pobednikom meča između Jirži Lehečka i Adama Voltana.

Osim Lajovića, plasman u drugo kolo turnira u Adelejdu obezbedio je i Miomir Kecmanović. On je danas pobedio američkog igrača Mekenzija Mekdonalda rezultatom 6:4, 6:2.